W co inwestować środki z kredytu?


W co inwestować środki z kredytu?

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą z prężnie działającą firmą, ale brakuje Ci finansów do polepszenia warunków pracy, swoich pracowników i wyposażenie ich stanowisk pracy najlepszym sposobem na zastrzyk gotówki w szybki sposób będzie zaciągnięcie kredytu inwestycyjnego. Jest to kredyt przeznaczony z myślą o przedsiębiorcach, którzy chcą inwestować w nowoczesne maszyny i sprzęty by firmy prosperowały w sposób należyty i aby podnieść funkcjonalność i komfort pracy całego zakładu jaki prowadzą. By móc ubiegać się o kredyt inwestycyjny musisz wiedzieć, że bez wkładu własnego Twój wniosek w wielu bankach nie będzie nawet rozpatrzony. Jedną z ważniejszych kwestii, które mogą zaważyć na przyznaniu Ci kredytu inwestycyjnego będzie również dobrze sporządzony biznes plan. Jeżeli opracujesz go w sposób należyty i godny uwagi dla banku, z pewnością Twoje starania zostaną docenione. Najważniejsze jest jednak rzetelne przedstawienie planu zagospodarowania pieniędzmi, które otrzymasz od banku.

Wyposażenie, to podstawa.

Jeżeli prowadzisz zakład fryzjerski i chcesz go wyposażyć tak aby mógł jeszcze lepiej prosperować, a Twoje klientki były jeszcze bardziej zadowolone z Twoich usług jakie oferujesz bez wahania, postaw na kredyt inwestycyjny. Dzięki niemu stworzysz idealne warunki do pracy dla siebie i swoich pracowników jeśli takowych posiadasz. Wszystkie sprzęty, które masz w salonie fryzjerskim powinny spełniać najwyższe normy, suszarki, lokówki, prostownice oraz inne profesjonalne sprzęty przeznaczone do koloryzacji i odbudowy włosa wymagają bardzo dużych nakładów finansowych. Nie ma możliwości zakupienia ich za najniższą cenę, ponieważ tu chodzi o ludzie życie i zdrowie. Jeśli wyposażysz swój salon w należyty sposób i zostanie Ci trochę pieniędzy, warto jest posyłać pracowników na wyspecjalizowane kursy, na których będą mogli zgłębić swoją wiedzę o fryzjerstwie, sposobie ścinania włosów oraz o tajnikach idealnej koloryzacji, jednak na pewno wiesz, że takie kursy i szkolenia sporo kosztują. Kursy odbywające się w większych miastach w Polsce w prestiżowych akademiach fryzjerskich to koszt nawet do kilku tysięcy złotych, jednak czego nie robi się dla podniesienia kwalifikacji pracowników. W tym przedsięwzięciu może pomóc Ci kredyt inwestycyjny. Jeżeli nadal wahasz się nad zaciągnięciem kredytu inwestycyjnego, ponieważ boisz się czy będziesz stanie, w krótkim czasie spłacić zobowiązanie, nie musisz już o tym myśleć. Kredyty inwestycyjne są udzielane nawet na 20 lat. Jest to długi czas na spłatę zadłużenia. Jeżeli Twoja firma zdecyduje się na kredyt długoterminowy niesie to za sobą wiele korzyści. Długi okres kredytowania może sprawić, że Twoja firma spłaci zobowiązanie przed spodziewaną datą spłaty, a podczas spłacania mogą obowiązywać Cię karencje w spłacie rat kapitałowych. Kredyty inwestycyjne najczęściej zaciąga się na zakup potrzebnych maszyn, nieruchomości, które będą należeć do firmy, sprzętu komputerowego i środków transportu. Są to najbardziej potrzebne inwestycje, które posiada firma.

Niezbędne procedury, wcale nie są aż tak skomplikowane.

Uzyskanie kredytu inwestycyjnego nie jest trudne, musisz tylko w odpowiedni sposób przedstawić dokumentację związaną z firmą i przede wszystkim ze zdolnością kredytową firmy. Jeśli jest ona dobra, bądź bardzo dobra, bank z pewnością udzieli Ci kredytu, lecz by spełnić wszystkie warunki musisz do sprawy podejść sumiennie i bardzo poważnie. Na samym początku drogi kredytowej, sporządź swój biznes plan. To właśnie dzięki niemu pokażesz, że jesteś poważnym biznesmenem, który od samego początku do końca ma wszystkie wydatki skrzętnie zaplanowane. Później trzeba przedstawić wszystkie dokumenty rejestrowe, w zależności od tego jaką formę prawną wybierzemy. Może być to odpis z KRS, oraz zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Następnie należy przygotować zbiór dokumentów świadczących o sytuacji finansowej firmy, czy jest ona wypłacalna i w jaki sposób ona działa. Jeśli wszystko działa w należyty sposób, a przedsiębiorca ubiegający się o kredyt nie zalega z żadnymi ratami poprzednich kredytów, przez co ma bardzo dobrą historię kredytową z pewnością będzie to kolejny plus do tego byś mógł zaciągnąć kredyt inwestycyjny. Pamiętaj również, że kredyt gotówkowy jest nie tylko dla firm będących od dawna na rynku, ale i dla nowo powstałych firm, które chcą w jak najszybszy sposób się rozwinąć. Jednak bardzo ważną sprawą jest zabezpieczenie kredytu. Świetną informacją dla nowo upieczonych przedsiębiorców jest to, że kredyt inwestycyjny może być wypłacony już w pierwszy dzień prowadzenia działalności gospodarczej. Bank wtedy szacuje możliwe przychody firmy i ustala wysokość raty jaką będziesz spłacać przez kolejne lata. Jednak takie wyjście już na starcie, przy otwarciu swojej firmy jest dość ryzykowne, najczęściej zaciągają kredyty inwestycyjne firmy, które już przez pewien czas działają na rynku. Dzięki temu wiedzą one dokładnie jakie mogą wyciągnąć maksymalne przychody miesięczne, a jakie są najmniejsze. Jeśli Twoja firma ma bardzo niestabilną sytuację finansową i w jeden miesiąc zarabia bardzo dużo, a na drugi są to małe przychody, musisz poważnie zastanowić się, czy podołasz w dodatkowej spłacie swojego zadłużenia. W późniejszych etapach może być to bardzo problematyczne ze względu na to, że rata kredytu ma stałą sumę, którą wpłacamy co miesiąc tego samego dnia.

Jedyny wybór, to słuszny wybór.

Wybranie odpowiedniego kredytu inwestycyjnego zależy od tego jaki bank wybierzesz. Twoja firma musi liczyć się z tym, że kredyt inwestycyjny niesie za sobą dodatkowe koszty. Takim dodatkowym kosztem jest prowizja, lecz w każdym banku jest ona ustalana indywidualnie. Jednak najczęściej wynosi ona od 0-5%. Do tego należy doliczyć również marżę banku, w którym zaciągasz kredyt inwestycyjny. Banki, które chcą koniecznie zatrzymać klienta przy sobie nie naliczają dodatkowych opłat.