Umowa kredytowa – na co zwrócić uwagę


Umowa kredytowa – na co zwrócić uwagę.

Kredyt to bardzo poważne zobowiązanie, które musimy w późniejszym etapie spłacać latami. Dlatego też bardzo ważną kwestią jest dokładne przestudiowanie umowy kredytowej. Umowa kredytowa to bardzo ważny dokument, który niezależnie od tego czy starasz się o kredyt inwestycyjny czy hipoteczny musi być podpisana. Jednak, zanim podpiszesz umowę kredytową musisz koniecznie zapoznać się z jej wszystkimi wytycznymi, które będą Cię obowiązywać przez czas, na który decydujesz się zaciągnąć kredyt. W tej sytuacji nie jest ważne jaki to będzie kredyt. Jeżeli treści, które są zawarte w umowie są dla Ciebie niezrozumiałe i mało przejrzyste, musisz skontaktować się z odpowiednim specjalistą, który wytłumaczy Ci wszystko krok, po kroku. Pamiętaj, że jeśli nie sprawdzisz wszystkiego od razu na początku, możesz ponieść poważne konsekwencje w czasie kiedy podpiszesz już umowę i zwiążesz się nią na lata. Zazwyczaj nie są to krótkie okresy czasu. Wahają się od kilku lat, do nawet kilkunastu. W umowie, którą zgadzasz się podpisać powinny być zawarte wszystkie najważniejsze informacje, dotyczące wysokości kredytu, oprocentowania i RRSO. Podstawowym elementem umowy kredytowej jest imię i nazwisko, nr PESEL, numer i seria dowodu osobistego. Jeżeli dojdzie do chodźmy najmniejszej pomyłki możesz mieć problem z udzieleniem kredytu. Należy więc jak najbardziej pilnować i sprawdzać kilka razy dokumenty by nie zrobić błędów, które później mogą kosztować nas zbyt wiele. Pamiętaj również, że 14 dni od podpisania umowy masz prawo na odstąpienie od niej bez podawania przyczyny.

Umowa czyli podstawa.

Umowa kredytowa jest to najważniejszy dokument jaki podpiszesz w chwili brania kredytu, nie ważne czy jest to kredyt gotówkowy czy hipoteczny. Wszystko to opiera się o prawo bankowe, które będzie od Ciebie egzekwować warunki, które są zawarte w umowie w razie sytuacji takiej jak zaprzestanie spłaty kredytu, lub szybki wzrost zadłużenia poprzez odsetki. Każda strona umowy kredytowej powinna być oznaczona parafką kredytobiorcy. Elementem umowy jest również harmonogram spłat kredytu. Dzięki niemu dowiesz się ile wyniesie comiesięczna rata, oraz w który dzień miesiąca będziesz regulować płatność ratalną.

Pożyczka z sieci.

Zapewne słyszeliście również o pobieraniu kredytu online, wtedy umowa jest przesyłana na adres mailowy, na którym widnieją wszystkie najważniejsze informacje oraz ta najważniejsza z wysokością raty i oprocentowaniem comiesięcznym kredytu. Jeśli zastanawiasz się nad tym jaki kredyt wybrać, czy postawić na hipoteczny, czy gotówkowy zadaj sobie pytanie na co potrzebna są Ci pieniądze. Czy planujesz zakup nieruchomości, czy chcesz wyremontować swój dom. Jeżeli planujesz zainwestować w zakup domu lub mieszkania, kredyt hipoteczny będzie idealny do tego typu inwestycji, cechuje się on tym, że przez zabezpieczenie hipoteki możesz pobrać naprawdę pokaźną sumę pieniędzy na zakup domu lub mieszkania. Przez to, że jest on brany pod zastaw domu, oprocentowanie i RRSO są stosunkowo niskie, dlatego też większość osób planujących zakup nieruchomości decyduje się na kredyt hipoteczny. Jeżeli planujesz zrobić generalny remont w domu, ale jesteś pewien, że nie wyjdzie on bardzo drogo i kilkanaście tysięcy z pewnością Ci wystarczy, najlepszym rozwiązaniem będzie pobranie kredytu gotówkowego. Bank udziela kredytów gotówkowych w znacznie prostszy sposób niż hipotecznych i inwestycyjnych. Dzieje się tak, ponieważ kredyty gotówkowe są pobierane najczęściej do 100 tysięcy. Więc jest możliwość szybkiej spłaty kredytu przez kredytobiorcę. Czasami wystarczy tylko kilka lat, a kredyt jest już spłacony. Kredyt gotówkowy idealnie nada się np. na zakup nowego samochodu. Jest to jeden z najczęściej podawanych powodów starania się o kredyt gotówkowy. Jeżeli planujesz zaciągnąć kredyt inwestycyjny, wszystko nabiera całkiem innych kształtów, ponieważ do ubiegania się o kredyt inwestycyjny musisz prowadzić firmę, która prosperuje w dobry sposób, czyli innymi słowy jest wypłacalna. Jeżeli posiadasz firmę o nieustabilizowanej sytuacji finansowej nie ma możliwości by udzielono Ci kredytu inwestycyjnego. Stałe i niezmienne dochody firmy mówią o tym, że nie ma możliwości na spóźnienie się ze spłatą kredytu właśnie przez za mały przypływ pieniężny na konto firmy. Jeżeli jednak jest tak, że jednego miesiąca Twoja firma zarabia pokaźne sumy, a innego praktycznie nic, możesz mieć spory problem w ubieganiu się o kredyt. Warto jednak nadmienić, że o kredyt inwestycyjny mogą starać się również te firmy, które niedawno weszły na rynek, a nawet te, które dopiero zaczynają swoją historię z prowadzeniem firmy. Jest to jednak bardzo ryzykowne by na samym początku prowadzenia firmy pobierać już duży kredyt, ponieważ nie mamy jeszcze przekroju comiesięcznych przychodów i rozchodów.

Wybór zawsze należy tylko do Ciebie!

Nie ważne jaki kredyt chcesz zaciągnąć, najważniejsze jest to aby umowa była dobrze i dogłębnie przeanalizowana przez Ciebie i fachowca. Po uzyskaniu kredytu kolejną najważniejszą kwestią jest ubezpieczenie kredytu. Kredyt obowiązuje w przypadku śmierci lub losowego wypadku. Najważniejsze jest, aby zawsze świadomie decydować się na wszelkie formy zadłużenia, ponieważ zbyt lekkie podejście do tematu, może spowodować to, że wpadniemy w spore tarapaty finansowe. Kłopoty, które zaczynają się wraz z niespłacaniem zobowiązania, bardzo często ciągnął się latami i w skrajnych przypadkach powodują bankructwa, które mogą obciążać, także innych członków naszych rodzin. Dlatego tak ważne jest, żeby nie brać kredytu wtedy, kiedy nie mamy do tego odpowiednich warunków. Mając to na uwadze, spokojnie można zobowiązać się do miesięcznego spłacania zadłużenia i dzięki temu wyjść na swoje, ponieważ pieniądze, zawsze się przydadzą.