Postaw na starą i sprawdzoną gotówkę!


Postaw na starą i sprawdzoną gotówkę!

Kredyty gotówkowe są powszechnie dostępne w każdych bankach, nie musimy przedstawiać biznes planu na co chcemy zaciągnąć kredyt, ani przedstawiać podkładki w formie firmy. Są one dostępne również dla zwykłych osób, a nie przedsiębiorców, czy inwestorów. Kredyt gotówkowy jest jednym z najbardziej podstawowych ofert banku względem klienta ubiegającego się o pożyczkę. Jest on udzielany w gotówce na dowolny cel konsumpcyjny, czyli mamy prawo do wydania tych pieniędzy w jaki sposób chcemy, bez dokładnego planu inwestycyjnego. Jest to kredyt na szybkie zaspokojenie naszych potrzeb finansowych. Jest on zazwyczaj udzielany bez poręczycieli, oraz bez dodatkowych zaświadczeń, które są wymagane w kredycie inwestycyjnym, a tym bardziej hipotecznym. Sama kwota o jaką się staramy zależy od naszych zdolności finansowych oraz w miarę szybkiej możliwości spłaty. Jeżeli nasza zdolność finansowa jest duża, a kwota jest odpowiednio oprocentowana możemy w szybki i łatwy sposób spłacić kredyt nawet w 10 lat. Oczywiście banki preferują jak najkrótszy okres spłaty kredytu jednak, pamiętaj o tym, że im szybciej będziesz spłacać kredyty tym będą większe raty miesięczne, z drugiej strony im szybciej go spłacisz tym odsetki będą mniejsze. Pierwszym krokiem robionym przez bank jest dogłębne sprawdzenie historii kredytowej, oraz wpływów na konto, jeśli są one satysfakcjonujące dla banku, zapewne bez problemu otrzymasz pożyczkę o jaką się ubiegasz. Jednak warto nadmienić, że kredyt gotówkowy ma swoją maksymalną sumę do jakiej możesz go zaciągnąć.

Historia ma znaczenie.

Warto jednak dodać, że o kredycie gotówkowym powinny zapomnieć osoby z negatywną historią BIK(Biuro informacji kredytowej). Kredyt zawierany jest za pomocą umowy kredytowej, z kredytobiorcą. Ma on na spłacenie kredytu od kilku miesięcy, do kilku lat. Pamiętaj, że im dłuższy okres kredytowania tym większe odsetki, które musisz spłacić w określonym czasie. Warte dodania jest również to, że możesz uzgodnić wysokości rat. Mogą one być równe bądź malejące. Raty płacisz co miesiąc. Większość banków przy kredytach gotówkowych nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń, jednak są takie banki, które potrzebują dodatkowego zabezpieczenia w postaci weksla czy blokady środków rachunku. W takim wypadku jest znacznie więcej formalności, które musimy załatwić, jednak kredyt zabezpieczony jest dużo tańszy od tych niezabezpieczonych i oczywiście jest chętniej udzielany. Wszystkie banki będą potrzebować zaświadczenia o dobrowolnym poddaniu się egzekucji bankowej. Jest to zgoda dla banku umożliwiająca dokładne kontrolowanie kredytobiorcy w wypadku zaprzestania spłaty kredytu. Główną kosztem kredytu gotówkowego będą jednak odsetki. By być pewnym ile tak naprawdę będzie kosztował kredyt dowiemy się z przekroju całkowitego kosztu kredytu i z RRSO, czyli Realnej Rocznej Stopy Oprocentowania. Jest to wskaźnik umożliwiający porównanie ofert wśród wielu banków. I oczywiście wybrania najlepszej opcji dla nas. Nie koniecznie niskie RRSO sprawi, że będziemy płacić tańsze raty co miesięczne. Na cenę kredytu wpływa również kwota o jaką się ubiegamy, ubezpieczenie i zabezpieczenia kredytu. Warto dodać, że bank pobiera również prowizję za udzielenie kredytu, czyli kwotę którą będziemy musieli spłacić w ratach. Większość banków proponuje również ubezpieczenie kredytu na wypadek śmierci, straty pracy lub innej losowej sytuacji życiowej. Oczywiście ubezpieczenie kredytu jest dobrowolne.

Porównaj i wtedy wybieraj!

Z pewnością wiele razy zastanawiałeś się jak obliczyć i porównać raty kredytów w konkretnych bankach. Teraz możesz to z robić w szybki i łatwy sposób za pomocą kalkulatora kredytowego. Kalkulator kredytów gotówkowych porównuje wszystkie oferty banków wraz z RRSO i oprocentowaniem. Na podstawie danych podanych w formularzach oraz sytuacji mieszkaniowych szacujemy wstępną sytuację finansową i kredytową, kredytobiorcy. Twoja oferta szacowana jest w 19 bankach, dzięki czemu masz dostęp do przekroju każdego banku z osobna. Dzięki temu w szybki i łatwy sposób dowiesz się w jakim banku są dla ciebie jak najlepsze warunki do zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Z pewnością musisz mieć też na uwadze, że nie będziesz spłacać tylko kredytu ale i odsetki, które będą rosły stosunkowo z długością kredytu.

Wolność wyboru.

Kredyt gotówkowy możesz wziąć na dowolną inwestycję, nie ważne jest to, czy planujesz zakup nowego samochodu czy remont w domu. Najważniejsze jest to by dobrać dobrą ofertę do swoich możliwości finansowych. Jeśli masz wątpliwości co do banku w jakim chcesz zaciągnąć kredyt skorzystaj z pomocy specjalisty. Doradca kredytowy dokładnie dostosuje kredyt do Twoich możliwości i potrzeb. Jest to sprawdzony i stary sposób, w którym z pewnością będziesz czuć się spokojniej ze względu na pracę ze specjalistą. Jeśli zamierzasz starać się o kredyt gotówkowy, ważne jest również to by nie rozsyłać wszędzie swej prośby o pozytywne rozpatrzenie, gdyż banki nie patrzą na to przychylnym okiem. Wybierz tylko kilka naprawdę interesujących Cię banków. W ten sposób zawęzisz poszukiwania. Nie przesadzaj również z długością kredytowania. Im dłużej będzie trwać spłata Twojego kredytu tym większe będą odsetki, które naliczy Ci bank. W chwili zdecydowania się na konkretny bank, oraz pozytywne rozpatrzenie Twojego wniosku jak ważniejsze jest to, by spłacać kredyt systematycznie. Jeśli jest tak, ze spłacasz go terminowo i zawsze sumiennie możesz przygotować się np. na propozycje umorzenia jakiejś części kredytu po wpłaceniu odpowiedniej sumy pieniędzy, jest to świetny sposób na to by zaoszczędzić pieniądze, mimo tego, ze tak naprawdę je wydamy w większej sumie to i tak pod koniec spłaty kredytu będziemy mieć tak naprawdę mniejsze zobowiązanie finansowe.