Najlepszy sposób, żeby w końcu iść na swoje!


Najlepszy sposób, żeby w końcu iść na swoje!

W życiu każdego człowieka przychodzi taki czas, kiedy mieszkanie z rodzicami, zaczyna porządnie doskwierać. I wcale nie zależy to od faktu, jaki charakter mają członkowie naszej rodziny. Chodzi tutaj, przede wszystkim o poczucie wolności i niezależności. Niestety w dzisiejszym świecie, pójście na swoje wcale nie jest takie łatwe. Zarabiając trochę ponad najwyższą krajową, z trudnością odkłada się pieniądze z miesiąca na miesiąc. A nawet jeśli się to robi, to zbieranie na własne cztery ściany, będzie trwało co najmniej kilkanaście lat. Dlaczego tak jest? Ceny mieszkań i koszty budowy domu, są znacznie wyższe niż to, ile naprawdę są warte. W grę wchodzi tutaj, przede wszystkim światowa gospodarka, która ustala pewne ceny z góry. Prawda natomiast jest taka, że młodzi nie są wstanie odłożyć wystarczającej ilości funduszy, żeby wystarczająco szybko pójść na swoje. Oczywiście istnieją pewne sposoby, jak chociażby wyjazd za granicę. Jednakowoż, wyjazd do naszych zachodnich sąsiadów, nie jest obecnie już tak bardzo opłacalny, jak chociażby jeszcze parę lat temu. Odpowiedzialnych jest za to parę czynników, które sprawiają, że zarabianie na mieszkanie za granicą, nie jest już tak proste jak dawniej.
Jest za to jeden sposób, dzięki któremu będziemy mogli ruszyć z budową, lub rozpocząć łowy z agentem nieruchomości, od zaraz. Ten sposób to kredyt hipoteczny.

Nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Hipoteka, zazwyczaj kojarzy nam się z czymś mało przyjemnym. Każdy zapewne słyszał opowieści jak to, ktoś miał ustawioną hipotekę na swój dom, bądź mieszkanie. Pewne sytuacje życiowe sprawiły, że ten ktoś nie był wypłacalny i bank przejął jego posiadłość. Oczywiście takie sytuacje się zdarzają, ale nie tak często jak się wydaje. Kredyt hipoteczny, to rodzaj pożyczki, która tak naprawdę, jest jedną z bezpieczniejszych pożyczek. Dlaczego? Ponieważ zabezpieczeniem naszego kredytu, jest nasz dom/mieszkanie. Dzięki temu bank nie pożycza nam sumy pieniędzy na wysoki procent. Co prawda stopy procentowe, są obecnie na jednym z najniższych poziomów w historii, dlatego kredyty przyznawane są z taką łatwością. Wiadome jest, że stopy procentowe mogą wzrosnąć, a razem z nimi, raty wszystkich kredytobiorców. Niestety to ryzyko wpisane jest w możliwość szybkiego zrealizowania swoich marzeń o własnym kącie. Najważniejszym jest gdzie się zapożyczymy i na jakich warunkach. Gdzie zatem najlepiej brać kredyt hipoteczny?

Obserwuj, planuj i dopiero później działaj.

Decyzja o wzięciu kredytu hipotecznego, to bardzo poważna decyzja. Trzeba liczyć się z tym, że z kredytem będziemy związani przed następnych 20-30 lat, niezależnie od tego jak potoczy się nasze życie. Złośliwi twierdzą, że kredyt cementuje związek bardziej, jak przysięga małżeńska, a słowa,,i że Cię nie opuszczę aż do śmierci’’ idealnie oddają to, z jakim rodzajem zobowiązania, mamy do czynienia, podczas zapożyczania się w banku.
Prawda jest taka, że wszystko zależy od tego na jakich warunkach weźmiemy kredyt. Zanim przystąpi się do działań, warto przejrzeć oferty wielu banków. Obecnie w Polsce mamy naprawdę sporą ilość banków, które starają się przyciągnąć klientów i ewentualnych kredytobiorców, coraz to nowymi atrakcjami. To tych atrakcji, zaliczamy oczywiście atrakcyjne oprocentowanie, ponieważ nikt nie łudzi się chyba dzisiaj, że bank pożyczy nam pieniądze,,na piękne oczy’’. Świat kręci się wokół pieniędzy i skoro bank chce nam pożyczyć pieniądze, to na pewno pragnie na tym zarobić.
Jednym z ważniejszych pojęć, które powinien znać każdy początkujący kredytobiorca, jest RRSO. Od niedawna w telewizji, każdy spot, który dotyczy bankowości i pożyczek, zawiera w swojej treści ten skrót. Co on właściwie oznacza?
Jest to skrót od Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania, czyli inaczej mówiąc, procent ten oznacza ile bank zarobi na naszej pożyczce. Bo chyba fakt, że musimy oddać więcej, niż pożyczyliśmy, nikogo nie dziwi, prawda?
Najbardziej korzystna dla osoby, która stara się o kredyt, będzie sytuacja, kiedy RRSO jest niskie. Im niższe, tym lepiej. W Internecie jest wiele stron, które porównują oprocentowanie wielu banków, które oferują kredyty w Polsce.

Postaw na profesjonalistów.

Oczywiście darmowe internetowe porównywarki nie powinny zastępować odwiedzin w wybranym banku, w którym konsultant, lub konsultantka sporządzą dla nas profesjonalną symulację. Od jakiegoś czasu krąży popularny mit, że osoba, która bierze kredyt, musi mieć umowę o pracę. Umowa zlecenie, także jest akceptowana, jednakże kluczowym faktem będzie czas pracy, czyli informacja o tym jak długo już pracujemy na umowę zlecenie i czy jest tutaj ciągłość. Stabilna sytuacja finansowa będzie decydująca, podczas udzielania zgody na kredyt. Bank w ten sposób już na samym początku eliminuje osoby, które mogły by się pożyczki nie wywiązać. Kwoty, które pożyczane są na budowę domu, czy kupno mieszkania, to kwoty nie małe, dlatego sprawdzanie przyszłych pożyczkobiorców, jest bardzo skrupulatne.
Dlaczego kredyt hipoteczny, a nie, na przykład kredyt gotówkowy? Z bardzo prostej przyczyny. Kiedy pożyczamy pieniądze w gotówce, to nie mamy nic, na czym bank mógłby się,,oprzeć’’, jeśli nie zobowiązanie nie byłoby spłacane. Dlatego też w kredytach gotówkowych, procent na jaki pożyczane są pieniądze, jest często nawet trzykrotnie większy, niż ma to w kredytach hipotecznych. Z resztą kwota, jaką można pożyczyć w przypadku kredytu gotówkowego, wynosi od 100 do 200 tysięcy. Mieszkania w dużych miastach zaczynają się zazwyczaj od 300 tysięcy w górę. Dlatego też kredyt hipoteczny, jest jedynym sensownym rozwiązaniem, jeśli pragniemy zamieszkać na swoim i uczynić to w stosunkowo szybkim czasie. Hipoteka tylko brzmi tak złowrogo. Tak naprawdę, jest to bardzo spokojny sposób, na spłacenie kredytu i posiadanie swojego domu czy mieszkanie, nie po kilkunastu latach zbierania i oszczędzania, ale niemalże od ręki.