Który kredyt wybrać?


Jeśli jesteś osobą, która od dawna myśli o tym aby wziąć kredyt ale nie koniecznie wiesz jaki będzie dla Ciebie najlepszy, musisz poznać przekrój wszystkich kredytów. Tylko wtedy dowiesz się jaka opcja będzie dla ciebie tą najbardziej optymalną i po której z nich nie zostaniesz puszczony z torbami. Jeśli sądzisz, że spłata kredytu jest to drobnostka, o której nie warto długo mówić, wiedz, że jest to bardzo duże zobowiązanie finansowe, które musisz z miesiąca na miesiąc wypełniać. Nie jest to bagatelna sprawa ponieważ, pomyśl o tym, że jeżeli nie będziesz spłacać kredytu możesz nabawić się poważnych konsekwencji. Nie chodzi tu tylko o windykację należnej sumy ale i wielki stres, który może odbić się na Tobie i na Twojej rodzinie w bardzo nieprzyjemny sposób.

Kredyt inwestycyjny

Kredyt inwestycyjny, jest to kredyt który najczęściej pobierają inwestorzy i przedsiębiorcy posiadający własne firmy. Jednak nie musisz być wieloletnim inwestorem lub przedsiębiorcą by móc pobrać kredyt inwestycyjny. W zasadzie możesz ubiegać się o kredyt już na samym początku swojej drogi z własnym biznesem. Jeśli jesteś na tyle odważna osobą możesz zaciągnąć kredyt inwestycyjny w dniu otworzenia własnej działalności gospodarczej, jednak pomyśl o tym, że może to być posunięcie nie warte świeczki. Ponieważ nie wiesz do końca jakie zyski będzie przynosić Twoja firma miesięcznie, dlatego też z pewnością bardzo ryzykujesz, kredyt inwestycyjny zazwyczaj zaciąga się na profesjonalny sprzęt i maszyny lub na nieruchomość po to by powiększyć siedzibę swojej firmy, jednak pomyśl o tym, jak wielkie muszą być to pieniądze. Specjalistyczne maszyny mogą ułatwić pracę Twojej firmy jednak, musisz na samym początku przedstawić odpowiednie dokumenty potwierdzające to, że jesteś wypłacalny. Jeżeli nie przedstawisz takich dokumentów możesz pożegnać się z udzieleniem przez bank kredytu inwestycyjnego. Oprocentowanie kredytu inwestycyjnego jest dość niskie dlatego też większość przedsiębiorców zaciąga właśnie kredyt inwestycyjny. Jeżeli Twoja zdolność finansowa jest dobra, możesz ubiegać się o wszystkie potrzebne dokumenty w tym biznes plan, który jest najważniejszy w ubieganiu się o kredyt.
Kolejnym kredytem, który jest bardzo często pobierany jest kredyt gotówkowy, to właśnie dzięki niemu coraz więcej polaków stawia na inwestycje w nowe samochody, robi remonty w domu i inwestuje w wycieczki dookoła świata. Jest to kredyt, na który tak naprawdę może pozwolić sobie każdy, kto posiada stałe zatrudnienie i przede wszystkim chęci do spłaty swojego zadłużenia. Jeżeli jesteś osobą, która jest sumienna i z pewnością nie dopuści do sytuacji, w której zaprzestanie spłaty kredytu z pewnością możesz zacząć ubiegać się o kredyt gotówkowy, jeśli Twoja zdolność kredytowa jest imponująca już w kilka lat możesz bez problemu spłacić swoje zobowiązanie finansowe względem banku, w którym pożyczasz pieniądze. Bardzo dobrym sposobem na uniknięcie nieterminowych spłat, swoich rat jest ciągłe monitorowanie stanu naszego kredytu, musisz też sobie uświadomić, że pieniądze, które wpłacasz na konto nie topnieją, a zmniejszają górę pieniędzy, którą musisz spłacić. Właśnie w ten sposób to pozytywne podejście będzie napawać Cię dobrą energią, dzięki czemu będziesz mieć motywację do jak najszybszej spłaty swojego zadłużenia. Jeżeli postanowisz na ustalenie sobie rat malejących, w ostatnich etapach spłaty kredytu będą to małe sumy, które tylko utwierdzą Cię w tym, że podczas pobierania kredytu podjąłeś bardzo dobrą decyzję.

Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny jest to bardzo poważny kredyt, aby zadłużyć się w ten sposób musimy w pełni przemyśleć naszą decyzję. Jest ona bardzo poważna gdyż kredyt hipoteczny zaciągamy zazwyczaj na budowę domu lub zakup nieruchomości, która ma nam służyć przez resztę naszego życia, dlatego też powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że wysokość raty, kredytu hipotecznego będzie naprawdę pokaźna w chwili kiedy zamierzamy zaciągnąć ją na wybudowanie domu czy zakup mieszkania. Do kupienia średniej wielkości mieszkania musimy przygotować się na koszt od 250-300 tysięcy złotych. Kredyt hipoteczny to również wkład własny, dlatego też trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że przy pożyczeniu 250 tysięcy musimy dysponować wkładem własnym wysokości 25 lub 50 tysięcy. Jest to bardzo dużo pieniędzy. Jednak własny dom i mieszkanie jest to zdecydowanie największa wartość wśród wielu innych. Dzięki swoim czterem kontom będziemy mogli żyć swobodnie. Mieszkanie z rodzicami lub teściami jest największą zmorą młodych ludzi, to właśnie usamodzielnienie tak bardzo motywuje młodych do zakupienia swojej nieruchomości i życia na własny rachunek. Właśnie po to by móc żyć samemu musimy coś dać, by móc coś wziąć.
Tak naprawdę nieważne jaki kredyt zaciągniesz, najważniejsze jest to aby Twoja spłata kredytu była zawsze terminowa i zawsze sumienna. Wiele osób zaciąga kredyty kompletnie nie myśląc o tym, że nie zdoła ich spłacić w odpowiednim terminie, jednak wystarczy tylko chwila namysłu i odpowiednia analiza tego, czy będziemy w stanie poradzić sobie z ratą równą 1000zł miesięcznie, nie każdy kredyt musi być bardzo wysoki, i nie każdy kredyt jest najwyżej oprocentowany, jednak pomyśl o tym, że najważniejszy jest tan fakt, że posiadasz na sobie zadłużenie, które nie daje Ci w nocy spać, ponieważ nie masz go za co spłacić. Wszystkie kredyty cechuje inne oprocentowanie i każdy kredyt, w każdym banku jest inny jednak pomyśl o tym, że jeśli już podejmiesz jeden krok i zaciągniesz go musisz ponosić tego odpowiednie konsekwencje. Umowa którą podpisujesz wcale nie musi być ostatecznością, jeśli stwierdzisz, że nie dasz rady spłacić kredytu w ciągu 14 dni od podpisania umowy możesz się z niej rozwiązać nie podając konkretnych przyczyn przez które podjąłeś decyzję.