Kredyt na mieszkanie lub na dom


Kredyt na mieszkanie lub na dom.

Zapewne wiele z was chciałoby mieć własny dom lub mieszkanie, ale sytuacja finansowa, którą macie nie pozwala wam na odłożenie tak dużej sumy pieniędzy z waszych comiesięcznych zarobków. W takim momencie z pomocą przychodzą banki i ich kredyty hipoteczne. Jest to jedyne rozwiązanie dla osób, które chcą posiadać własny kąt, a nie stać ich na samodzielny zakup mieszkania lub wybudowanie domu. Kredyt hipoteczny jest jednym z najczęściej pobieranych kredytów w Polsce. Każdy młody człowiek chce być niezależny i mieszkać na swoim. Jest to jedyny sposób na całkowite usamodzielnienie i wkroczenie w życie pełną parą. Dlatego banki przygotowały jak najlepszą ofertę dla osób chcących usamodzielnić się w szybki i łatwy sposób.

Poważna decyzja na długie lata.

Kredyt hipoteczny jest bardzo wymagającym zobowiązaniem, które na siebie bierzemy. Sama nazwa wskazuje, że za nasz kredyt musimy świadczyć hipoteką, czyli nasz kredyt jest brany pod zastaw domu, czy mieszkania. Plusem jest to, ze kredyt hipoteczny jest najniżej oprocentowanym kredytem na rynku, gdyż bank ma poświadczenie w hipotece, w chwili kiedy kredytobiorca nie będzie płacił swoich rat, bank ma prawo do przejęcia domu lub mieszkania. Całe szczęście dzieje się tak bardzo rzadko. Spowodowane jest to tym, że osoby biorące kredyt hipoteczny są w bardzo dogłębny sposób sprawdzane i filtrowane przez bank. Chodzi tu gównie o to by bank był w stu procentach pewny, że osoba biorąca kredyt hipoteczny będzie w stanie go spłacić. Samo zaciągnięcie kredytu jest proste, ale wszystkie formalności, które na nas czekają, przy zaciąganiu kredytu to już inna bajka. By móc starać się o kredyt hipoteczny musisz okazać bankowi umowę na jakiej pracujesz oraz bank musi dogłębnie zbadać Twoją historię kredytową. Jest to pierwsze i najważniejsze badanie banku, jeśli jesteś osobą, która ma pozytywną historię kredytową i w BIK-u są o Tobie same pozytywne informacje, najprawdopodobniej bank zawrze z Toba umowę kredytową, lecz gdy masz wiele kredytów, których nie spłacasz lub jeden, a zalegasz ze spłatą zadłużenia nie masz możliwości pobrania kredytu hipotecznego. Jest to nie możliwe, ponieważ żaden bank nie udzieli Ci tak poważnej sumy pieniędzy. Kredyt hipoteczny możesz pobrać na naprawdę wysokie sumy pieniędzy sięgające nawet 400 tysięcy złotych, jednak by móc ubiegać się o taką sumę pieniędzy Twoje zarobki muszą być bardzo wysokie, a historia kredytowa powinna być nieskazitelna. Bank musi wiedzieć, że jesteś obywatelem, który w sposób rzetelny podchodzi do spłaty swojego zadłużenia i zawsze o czasie wpływają pieniądze, które pożyczyłeś/aś. Na pozytywne rozpatrzenie sprawy, wpływa również to, że zawierasz umowę kredytową razem ze swoją drugą połówką, jest to dla banku swego rodzaju poświadczenie drugiej osoby, że jeśli mąż czy żona nie będzie spłacać kredytu, ta osoba będzie uiszczać zobowiązanie. Bank ma wtedy dwie osoby, od których może egzekwować pieniądze w wypadku braku chęci spłaty zadłużenia. Jeżeli myślisz bardzo poważnie o zakupie mieszkania lub domu i zaciągnięciu kredytu hipotecznego, pierwsza sprawa, o której powinieneś wiedzieć jest to znalezienie odpowiedniego banku, który udzieli Ci kredytu hipotecznego w miarę najtańszego na rynku, co to znaczy? Będzie on dla Ciebie z jak najniższym oprocentowaniem, a przede wszystkim RRSO, czyli Realnej Rocznej Stopie Oprocentowania, to właśnie aa RRSO powinniśmy zwracać największą uwagę, wszystko ze względu na to, że to głownie od RRSO zależy jaka będzie rata naszego kredytu, którą będziemy musieli płacić co miesiąc.

Sztuka trudnych wyborów.

Wybór mieszkań dostępnych na rynku jest naprawdę trudna, to ma lepsze rozmieszczenie pokoi, a to jest bliżej centrum. Wszystkie te pytania kotłują nam się w głowie cały czas kiedy szukamy wymarzonego gniazdka, jednak jest na to złoty środek. Jeżeli kompletnie nie wiesz w jaką stronę iść i czego na rynku mieszkaniowym szukać, powinieneś postawić na specjalistów, którzy pomogą Ci w doborze najlepszej, optymalnej oferty, która będzie najkorzystniejsza dla Twojej sytuacji finansowej i zawodowej, właśnie te dwa czynniki wpływają na to, że możesz pozwolić sobie na zakup mieszkania czy domu. Zawód, który wykonujesz musi być na tyle opłacalny i musisz zarabiać za pomocą niego tyle pieniędzy aby móc utrzymać się i swój nowy dom czy mieszkanie i zapłacić jeszcze ratę kredytu. Jest to trudne dla jednej osoby, ale jeśli jesteś w związku małżeńskim i Twój mąż, albo Twoja żona jest dla Ciebie podporą bank potraktuje twoją prośbę jako wykonalną. Wszystko dlatego, ponieważ rata kredytu może ulec zmianie, a kiedy Twoje zarobki nie mają możliwości pójścia w górę, to druga połówka będzie największą podporą w udzieleniu kredytu hipotecznego.

Koszty zobowiązania

Jeżeli planujesz pobrać kredyt hipoteczny, ale jeszcze nie obliczałeś/aś na kalkulatorze gotówkowym wysokości raty jaka Cię czeka po zaciągnięciu kredytu jest to najwyższy czas aby to zrobić. Nie tylko pokaże Ci to na co musisz się przygotować ale i pomoże Ci w dobraniu odpowiedniego banku oraz oferty do Twoich oczekiwań. Osoby, które działają właśnie w taki sposób, są dwa razy bardziej przygotowane idąc składać wniosek o kredyt, niż osoby kompletnie nie interesujące się tym przed złożeniem wniosku. Wszystko dzieje się za sprawą tego, że są one świadome kosztów kredytowych jakie na nich czekają.
Decyzja o wzięciu kredytu hipotecznego, jest bardzo poważną decyzją, z którą będziemy musieli się zmagać wiele lat, dlatego tak ważne jest, żeby robić to świadomie oraz z chłodną głową. Kalkulator w ręku także się przyda.
Jednakże jest to świetny sposób na to, żeby w końcu odciąć się od mieszkania z rodzicami lub wynajmowania mieszkania i w końcu zacząć żyć na swoim. 25 lat zleci jak z bicza strzelił i wtedy już w 100% będzie to nasza nieruchomość.