Kredyt inwestycyjny, czyli szybki rozwój Twojej firmy!


Kredyt inwestycyjny, czyli szybki rozwój Twojej firmy!

Każda firma stawia na rozwój i nowoczesne wyposażenie miejsc pracy, swoich pracowników, dlatego z myślą o rozwoju przedsiębiorców powstał kredyt inwestycyjny. Jest on udzielany inwestorom i przedsiębiorcom, którzy mają firmy i stawiają na ich ciągły rozwój. Dzięki możliwości zaciągnięcia kredytu inwestycyjnego coraz więcej pracodawców stawia na kredyt inwestycyjny, który jest świetnym sposobem na doposażenie miejsc pracy i poprawienie komfortu pracowniczego, pracowników. Kredyt inwestycyjny jest pożyczką, która zostaje przeznaczona, przez przedsiębiorcę na planowaną inwestycją. Zazwyczaj są to duże i bardzo poważne inwestycje umożliwiające zarobienie większej ilości pieniędzy i stawiające na dynamiczny rozwój firmy. Pamiętaj jednak, że przeznaczenie inwestycji może być naprawdę różne, ponieważ na rynku znajduje się wiele firm pracujących w przeróżnych branżach, specjalizujących się w wielu usługach, dlatego też miej na uwadze, że nie ważne jaką firmę prowadzisz, możesz spokojnie ubiegać się o kredyt inwestycyjny. Zapewne w tej chwili zastanawiasz się na jak duże wsparcie możesz liczyć ze strony banku. Wiedz, że wszystko zależy od oferty banku jaki wybierzesz, oraz od kondycji Twojej firmy. Im jest ona lepsza tym o większy kredyt możesz się ubiegać. A co za tym idzie Twoje inwestycje mogą być naprawdę znaczące dla Twojego zakładu. Dlatego też brana jest pod uwagę zdolność finansowa przedsiębiorstwa. W większości banków przedsiębiorca zaciągający kredyt inwestycyjny musi przeznaczyć wkład własny aby ubiegać się o pozytywne rozpatrzenie prośby o udzielenie kredytu. Ale pamiętaj, ze wszystko zależy od tego w jakim banku planujesz pobrać kredyt. Jednak warto wiedzieć, że widełki wkładu własnego wahają się od 20-30%. Nie jest to ani mało, ani dużo w porównaniu do tego o jaką kwotę się ubiegamy. Jednak istnieją inwestycje, które udzielają kredyty nawet na 100% inwestycji, należy oczywiście przedstawić odpowiednie dokumenty.

Czas, to sprawa kluczowa.

Kluczową sprawą jest jednak okres, na który zgodzisz się zaciągnąć kredyt, banki nie podchodzą optymistycznie do opcji zaciągania kredytów na długi okres kredytowania, dlatego jeżeli zdecydujesz się na zaciągnięcie kredytu, to im krótszy okres kredytowania wybierzesz tym lepiej dla Ciebie i pozytywniejsza będzie wizja otrzymania kredytu na Twoje przedsięwzięcie. Jednak do wszystkiego podchodź z głową, jeżeli Twoja inwestycja jest naprawdę poważna, zaciągnięcie kredytu na 20 lat będzie optymalną długością, na którą bank najprawdopodobniej się zgodzi pod warunkiem, że Twoja zdolność finansowa i kondycja firmy będzie zadowalająca. Jeżeli podchodzisz do sprawy bardzo poważnie i planujesz w najbliższym czasie ubiegać się o kredyt aby poznać warunki na jakich będzie Ci udzielony musisz udać się do oddziału banku, który interesuje Cię pod względem finansowym. Jednak nie podejmuj decyzji pochopnie, sprawdź kilka ofert banków. Gdyż możesz trafić na bardziej opłacającą się ofertę w skali roku, i lat na ile zaciągniesz pożyczkę. Koniecznie musisz wiedzieć o tym, że jeżeli chcesz pozyskać środki od banku, musisz przedstawić na jakie inwestycje zamierzasz je przeznaczyć. Warto też opracować biznes plan. Dzięki temu bank będzie miał na Ciebie przychylniejsze spojrzenie, ponieważ zaimponujesz mu fachowym podejściem do pracy oraz pracowników. Jednak najczęstszym powodem dla jakiego przedsiębiorcy starają się o kredyt inwestycyjny jest zakup nowej nieruchomości, ze względu na powiększenie siedziby firmy lub z innych przyczyn. Tak samo częstym zjawiskiem jest zakup maszyn i przyrządów sprawiających, że wyposażenie firmy staje się bogatsze, a pracownicy mogą pracować lepiej, bezpieczniej i bez narażenia na ich szkody zdrowotne. Jeśli planujesz inne inwestycje niż te najczęstsze możesz starać się o kredyt w przypadku chęci zakupienia obligacji lub udziałów w innych firmach. Jednak to rozwiązanie nie zdarza się zbyt często.

Wniosek, dokumenty i pieniądze na koncie.

Jak pozyskać kredyt inwestycyjny? W brew pozorom nie jest to taka trudna sprawa, wystarczy odpowiednie podejście i motywacja w uzyskaniu pożyczki na wyznaczony przez siebie cel. Wcale nie musisz być bardzo znaną formą, by móc starać się o kredyt inwestycyjny. Jeżeli Twoja zdolność finansowa i kwota na jaką chcesz zaciągnąć kredyt jest przystępna dla banku. Jednak pamiętaj, że to że masz możliwość o ubieganie się o tego rodzaju kredyt, wcale nie musi znaczyć, że go dostaniesz. Aby Twoja decyzja była rozpatrzona w sposób pozytywny musisz dostarczyć bakowi niezbędnych dokumentów, za pomocą, których przejdziesz weryfikacje przez bank. Wszystkie kluczowe dokumenty jeśli chodzi o działalność Twojej firmy i status finansowy. Mówiąc prosto, bank musi sprawdzić, czy po zaciągnięciu kredytu będziesz w stanie spłacić ratę kredytu co miesiąc przez, 10 czy 20 lat. Ale to nie wszystko, by oczekiwać na pozytywne rozpatrzenie musisz mieć dobry biznes plan. Bez tego ani rusz. Bank musi mieć podparcie jeśli chodzi o Twoje inwestycje. Nie wystarczy powiedzieć w co będziesz inwestować. Jeżeli przyłożysz się do sporządzenia dokumentu, który przekona bank do udzielenia Ci pożyczki, już połowę drogi będziesz mieć za sobą. Wszystko w biznes planie powinno być przejrzyste i jasne, żadnych zakrętów i obejść do koła planu.

Określ swój cel.

Inwestycja o jakiej sfinansowanie się ubiegasz powinna być dokładnie i dogłębnie wytłumaczona, wtedy bank ma stały punkt zaczepienia. Jeżeli zabierasz się do szukania konkretnego banku, w którym chcesz zaciągnąć kredyt inwestycyjny skorzystaj z Internetu. Tam znajdziesz przekrój banków, ich oprocentowanie oraz warunki na jakich w stanie są Ci pożyczyć tę określoną sumę pieniędzy. W szczególności pomoże Ci kalkulator inwestycyjny, za jego pomocą dokładnie i dogłębnie obliczysz cały kosztorys oraz wysokość rat jakie będziesz płacić co miesiąc.