Karta kredytowa, debetowa, czy kredyt gotówkowy?


Karta kredytowa, debetowa, czy kredyt gotówkowy?

Zapewne wiele razy zastanawialiście się czym różni się karta debetowa, od karty kredytowej. Różnica jest znacząca i nie można pomylić karty debetowej i kredytowej. Karta debetowa służy do korzystania z Twoich własnych środków, które zostały zgromadzone na Twoim koncie bankowym. Możesz płacić nią za zakupy przez internet, stacjonarnie i wybierać z niej gotówkę, wszystko oczywiście dzieje się za pobraniem odpowiedniej prowizji, lecz jest ona wielozadaniowa. Płacąc kartą kredytową korzystasz z pieniędzy banku, karta kredytowa nie jest w żaden sposób połączona z Twoim prywatnym kontem bankowym, wszystkie zgromadzone środki kredytowe są na karcie kredytowej i gdy wykonasz płatność tą karta są one pobierane z konta kredytowego, masz 30 dni na spłacenie zadłużenia, które widnieje na karcie kredytowej, w innym wypadku zostają naliczone odsetki, które nie są małe. W przypadku kiedy nie spłacasz regularnie karty kredytowej odsetki są bardzo wysokie, a Twoje dane są umieszczone w BIK-u.

Początek kłopotów.

Nieterminowe spłacanie karty kredytowej to pierwszy syndrom złej sytuacji finansowej. Jest to również pierwszy syndrom w chwili, kiedy Twoje zadłużenie osiąga już zenit. Za pomocą niespłacenia terminowego karty kredytowej i innych kredytów i pożyczek bardzo łatwo jest się wpędzić w spiralę długów, które w późniejszym etapie tylko wyrastają do coraz większych problemów jakie mogą tylko Cię spotkać. W chwili, kiedy nasze finanse są w opłakanym stanie, a my nie mamy możliwości spłaty wszystkich zadłużeń jednocześnie lub w ratach, najlepszym sposobem na wyjście z opresji jest kredyt konsolidacyjny. Za pomocą zsumowania wszystkich zadłużeń możemy wszystkie swój kredyty obrócić w jeden duży, który zdecydowanie łatwiej będzie nam spłacić. To, że będzie on kredytem o większej sumie pieniędzy, wcale nie oznacza tego, że rata będzie bardzo wysoka, wręcz przeciwnie. Wielokrotnie zdarza się tak, że rata kredytu konsolidacyjnego jest niższa niż składniowe raty poszczególnych mniejszych kredytów. Jest to jedyny ratunek dla osób, które są bardzo zadłużone i nie mają możliwości szybkiego wyjścia z opresji kredytowej. Jeśli jednak radzisz sobie świetnie ze swoim zadłużeniem i spłacasz je regularnie, bez wątpienia postaw na kartę kredytową.

Karta kredytowa.

Kartę kredytową może otrzymać osoba po ukończeniu 18-tego roku życia, która jest zatrudniona na umowę o pracę. W tej sytuacji osoba ta świadczy bankowi, że jest wypłacalna i skłonna do płacenia comiesięcznych rat, w razie wykorzystania jakiś środków z kona karty kredytowej. W innym przypadki posiadanie karty jest niemożliwe. Jeżeli spełniasz wszystkie warunki i masz możliwość otrzymania karty kredytowej, jest funkcja okresu bez odsetkowego. Jest to czas, w którym możesz spłacić zadłużenie na karcie kredytowej bez naliczania odsetek. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ w szybki sposób możemy uregulować nasze zobowiązanie na specjalnych warunkach. Płatność kartą ma wiele zalet, jest tak naprawdę nieoceniona. Idealnie nada się dla osoby starszej, matki z dzieckiem jak i nastolatka. Jest to bardzo wygodna metoda płatności. Za pomocą zbliżenia do terminala płatniczego jesteśmy w stanie zapłacić za całe zakupy. Kartę kredytową nosimy cały czas w portfelu, więc nie istnieje już problem zbyt małej ilości gotówki np. na zakupy jakie wykonujesz. Na karcie masz wszystkie pieniądze, dlatego już nie musisz się martwić, że na coś Ci nie wystarczy będąc w sklepie. Zapewne w tym momencie zastanawiasz się czy kartę kredytową można spłacać w ratach, zatem tak, można. Jest możliwość spłaty, jeżeli masz rudność ze spłatą od razu całej sumy, na którą jesteś zadłużony/a możesz spłacić zaledwie 5% z tej kwoty. Resztę możesz spłacać w małych ratach, które będą Ci odpowiadać pod względem finansowym. Jeżeli zdecydujesz się na kartę kredytową, nie otrzymasz harmonogramu spłaty, karty kredytowej. Koniec miesiąca oznacza koniec okresu rozliczeniowego, dlatego od banku dostaniesz wyciąg ze swoimi wydatkami w tym miesiąc, za które musisz się rozliczyć. W ten łatwy sposób będziesz mieć informację ile musisz spłacić. Kartą kredytową możesz z powodzeniem płacić w Internecie. Jest to bardzo wygodna forma płatności. Wystarczy podać numer karty i termin karty, dane właściciela i za pomocą specjalnego kodu potwierdzić swoją kartę. W ten sposób można w łatwy i szybki sposób zapłacić za swoje zakupy.
Zapewne wiele z was zastanawia się, czy można wpłacać pieniądze z karty kredytowej za pomocą bankomatu, zatem tak można. Ale musisz mieć świadomość tego, że jeśli wypłacisz pieniądze w taki sposób zostanie pobrana Ci prowizja. Zazwyczaj jest to aż 10% sumy jaką wypłacasz, czyli na 100 złotych jest to 10 zł, ale na 500 jest to aż 50zł. Więc jak widać nie opłaca się wypłacanie pieniędzy z karty kredytowej, po prostu pobierana jest za duża prowizja, którą później tak czy siak musimy spłacić.

Każda forma zastrzyku środków na koncie, jest odpowiednia!

Nie ważne czy zdecydujesz się na kartę kredytową, debetową czy kredyt gotówkowy, wszystkie te funkcje pomocy zasilenia Twojego konta od banku musisz spłacić w odpowiednim czasie. Jeżeli nie uiszczasz spłaty kredytów tak jak należy odsetki z dnia, na dzień są coraz wyższe powodując, że z dnia na dzień Twoje problemy pogłębiają się. Dlatego im szybciej przemyślisz, czy masz możliwość spłaty zadłużenia, tym szybciej dojdziesz do wniosków jaką decyzję powinieneś podjąć. Odkładanie tej decyzji na później, może tylko pogrążyć sytuację i sprawić, że wyjście z niej będzie z miesiąca na miesiąc, coraz bardziej trudne. Kłopoty finansowe potrafią ciągnąć się latami i doprowadzać, do naprawdę skrajnych przypadków bankructw, dlatego tak ważnym jest odpowiedzialne podchodzenie do tematu kredytów i pożyczek.