Karta kredytowa czy kredyt gotówkowy?


Karta kredytowa to narzędzie powszechnie stosowane w codziennym życiu przez nas wszystkich nie ważne gdzie płacimy, czy w sklepie czy prze Internet posługujemy się kartą kredytową, to właśnie ona jest narzędziem podstawowym przy robieniu zakupów i zaopatrywaniu się w podstawowe rzeczy dnia codziennego. Zatem czy dobrą decyzją jest to aby podpisać umowę z bankiem dotyczącą karty kredytowej. Zapewne tak, ponieważ jeśli jesteśmy osobami, które pochodzą do rzeczy bardzo poważnie będziemy dbać o to by nasz karta co miesiąc była opłacona i wszystkie należności były uregulowane. Dlatego też przed podjęciem tego typu decyzji musimy koniecznie zastanowić się czy nasze finanse pozwolą nam na to żeby móc posiadać kartę kredytową. Najważniejszym w takich działaniach jest by podejść do sprawy bardzo poważnie, jeśli nie masz umowy o pracę i nie masz ukończonych 18 lat, niestety nie masz możliwości posiadania swojej karty kredytowej. Wszystko dzieje się za sprawą tego, że nie masz w oczach banku możliwości na spłatę zadłużeń, które będą widnieć na karcie kredytowej. Dlatego też osoby niepełnoletnie nie mogą ubiegać się o posiadanie własnej karty kredytowej.

Karta kredytowa, która najlepsza?

Karta kredytowa jest narzędziem powszedniego użytku, właśnie dlatego jest ona nam tak bardzo znana i powszechna wśród wszystkich. Jest ona bardzo przydatna tylko, musimy być w stu procentach pewni, że jesteśmy w stanie spłacić pieniądze, które na początku z niej wypłacaliśmy albo korzystaliśmy z nich w przeróżny sposób. Karta kredytowa w żaden sposób nie jest połączona z kontem bankowym są to osobne środki, które widnieją na niej wpłacone przez bank, my możemy z nich korzystać pod warunkiem, że spłacimy je terminowo. Jeżeli tak będzie będziemy mogli z uśmiechem na twarzy robić zakupy i zupełnie niczego sobie nie odmawiać, jeśli będzie tak, że nie będziemy na czas spłacać zadłużenia które będzie widniało na karcie, niestety pochłoną nas odsetki, które są wysokie ze względu na to, że karta kredytowa jest narzędziem używanym powszechnie. Właśnie dlatego oprocentowanie jest naprawdę pokaźne, a my możemy wpędzić się w naprawdę wielkie kłopoty nie spłacając regularnie pieniędzy, które są na karcie kredytowej. Jeśli przez dłuższy okres czasu kredytobiorca nie wykazuje chęci spłaty kredytu na karcie sprawą zajmuje się komornik i firma windykacyjna. Właśnie w ten sposób działają firmy windykacyjne. Jeśli nie mogą one wyegzekwować od kredytobiorcy konkretnej sumy pieniędzy sprawę przejmuje komornik. Karty kredytowe mają swoich zwolenników i przeciwników. Są osoby, które nie wyobrażają sobie życia bez karty kredytowej i te, które wręcz przeciwnie nie chcą nawet o nich słyszeć. Jednak by podjąć odpowiednią decyzję dotyczącą tego czy powinniśmy zakładać kartę kredytową czy nie musimy być pewni sami. Jeżeli nie czujemy się na siłach żeby spłacać kredyt i wiemy, że nasza sytuacja finansowa jest niestabilna i nie możemy liczyć na żadną pomoc rodziny, najlepiej jest nie ryzykować i nie pobierać żadnego kredytu. Większość osób bardzo mylnie myśli, że karta kredytowa, to nie jest kredyt, jednak jest tak jak każdy inny. My ponosimy takie same konsekwencje i wręcz mamy jeszcze gorszą sytuacje bo kiedy nie mamy zdolności by go spłacić cały czas mamy do niego dostęp i możemy pogłębić swoje długi. Kartę kredytową możesz spłacać na wiele sposobów mogą to być raty, najpierw małe, a później rosnące lub może to być stałą kwota. Jeśli jednak nie dasz rady spłacać kredytu za pomocą tej samej kwoty co miesiąc musisz uzgodnić ze swoim kredytobiorcą formę w jakiej będziesz te raty spłacać. Nie możesz zrobić tego tak, po prostu indywidualnie. Wcześniejsze uzgodnienie będyzie najlepszym rozwiązaniem oraz przedstawienie swojej sytuacji finansowej.

Dobra decyzja.

Tak naprawdę nie ważne jest czy zaciągamy kredyt gotówkowy, czy konsolidacyjny czy jest to kredyt inwestycyjny musimy liczyć się z tym, że każdy z tych kredytów musimy spłacić. Jest to bardzo trudna sytuacja kiedy nie mamy takiej możliwości ponieważ cała rodzina, a głównie my cierpimy na tym po raz kolejny lecz pamiętajmy o tym, że wszystko ma swoje plusy i minusy, kredyt w rękach odpowiedniej osoby jest w stanie zdziałać cuda w tym budowę domu, zakup nieruchomości czy inną sytuację, która zmieni nie do poznania życie wszystkich na zawsze. Każdy kredyt ma też swoje granice, nie możemy brać ich nie wiadomo jaką ilość. Dlatego pamietaj że jeśli podejmujesz już tak poważna decyzje wymaga ona od ciebie odpowiedniej ilości pokory i przede wszystkim terminowych spłat, wszystkich rat. Jeśli to Cię zawiedzie wiedz, że z pewnością Twoja sytuacja finansowa będzie bardzo zła, gdyż oprocentowanie i RRSO nie zna litości. Każdy z nas ma prawo do samorealizacji i do stworzenia sobie dodatkowych warunków by stoworzyć nowe miejsce pracy i warunki np dla pracowników, jednak pomyśl o tym, że jesli nie będziesz wywiązywać się z wszystkich należności jakie bank z tobą zawiera w chwili podpisywania umowy, wpadniesz w spiralę długów i wszystko skończy się w sposób tragiczny dla Ciebie i Twoich bliskich. kredyt gotówkowy jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, które są w takiej sytuacji w której wypada nagły remont. Lecz kredyt hipoteczny i inwestycyjny jest to kredyt, który wymaga od kredytobiorcy większej ilości poświęconego czasu, gdy jesteś osobą stawiającą na swoim i dążącą do określonego celu na pewno osiągniesz sukces. Zatem czy dobrą decyzją jest to aby podpisać umowę z bankiem dotyczącą karty kredytowej. Na pewno tak, jeśli jesteś osobą kompetentną i skłonną do tego aby iśc na kompromisy związane z kredytami. Kazdy z nas ma prawo do podejmowania decyzji w taki sposób jaki uważa za stosowny, jednak by wszystko poszło w określony i dobry sposób należy wszystkie decyzje podejmować z czystą głową.